Nejprodávanější knihy 21. století, které stojí za to si přečíst

Knihy byly a vždy budou důležitou součástí lidského života, protože nám přináší vzdělání, inspiraci a jak všichni víme, když čteme tak i klid na duši.

Ale abyste si užili dobrou knihu, nemusíte být zdatný čtenář. Ale pokud jste, pak víte, jak obtížné je najít nové atraktivní knihy.

Když si představíme, kolik knih se napíše ročně, kolik to tedy může být za století. Proto je taky obtížné najít takovou knihu, která vůbec stojí za to si přečíst a ne každá vydaná kniha se stane trhákem.

Ještě nejsme ani ve čtvrtině 21. století a už se objevilo několik úžasných knih. Proto je mnohem těžší tento seznam vůbec zúžit.

Zde je náš výběr nejprodávanějších knih 21. století v žádném konkrétním pořadí.

Série Harry Potter

Tato celosvětově populární série knih od  J. K. Rowlingové si zaslouží první zmínku. A tady samozřejmě nemluvíme jenom o jedné z knih, ale úplně všech pokračováních.

Série 50 odstínů šedi

Jedna z dalších oblíbených knižních sérií je právě 50 odstínů šedi napsané E. L. Jamesovou roku 2011. Tento slavný román je napsaný společně v žánru romantika, erotika a drama.

Série Robert Langdon

Už v minulém článku jsme si povídali o Danu Brownovi, který patří mezi nejoblíbenější autory v současné době a proto jeho série Robert Langdon je na tomto seznamu právem.

Série Stmívání

Stephenie Meyerová se s tou sérií vážně předvedla, když roku 2005  vydala první vydání. Stmívání je fantasy román, který se stal velice populární jak v knižní podobě, tak i filmové, která je velmi oblíbená zvláště u mladé generace.

Muži, kteří nenávidí ženy

Autorem tohoto románu je Švéd Stieg Larsson. Všechny jeho knihy byly vydány posmrtně roku 2005, ale i přesto se tato kniha stala mezinárodní trhákem.

Dívka ve vlaku

Další mezinárodní bestsellerem je psychologický román Dívka ve vlaku od anglické autorky Pauly Hawkinsové. Poutavý příběh Rachel a její každodenní cesty vlakem, který vás bude napínat od začátku do konce.

Jíst, meditovat, milovat

Autorkou této monografie je Američanka Elizabeth Gilberová. Její příběh začíná, když opustí svého manžela a práci. Vydá se cestovat do Itálie, Indie a Indonésie. Jíst, meditovat, milovat se stal knižním a zároveň filmovým trhákem.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *