Motivační knihy – opravdu hodnotná literatura nebo jen nablýskaná bída?

Nejrůznější motivační knihy se za posledních cca 70 let staly obrovským fenoménem takřka po celém světě. Celý tento boom docela pochopitelně započal na území Spojených států amerických, odkud se postupem času rozšířil i do dalších lokalit. Od 90. let se tento trend začal ujímat i v našich končinách a dnes najdeme snad v každém tuzemském knihkupectví takové knihy hned po celých desítkách. Je tento typ literatury opravdu hodnotný, nebo se autoři těchto knih jen snaží vytáhnout peníze ze čtenářů, kteří by ve svých životech rádi něco konečně změnili?

Na tuto otázku samozřejmě není jednoduché definitivně odpovědět. V první řadě samozřejmě nemůžeme házet všechny autory motivačních knih takříkajíc do jednoho pytle. A samozřejmě ani nechceme ani soudit jednotlivé knihy dle obalu.

Pokud ale potřebujete poradit, určitě mrkněte třeba na tento nezávislý žebříček na internetu. Anebo tam přímo čtěte – naší oblíbenou databázi jsou třeba Books od společnosti Google.

Nechte si knihu nejlépe doporučit

Řekněme si to hned a narovinu. Knih, které bychom mohli označit za motivační, je dnes opravdu nepřeberná přehršel. Některé jsou doslova geniální a měly by být hned označeny za povinnou četbu úplně pro každého – teď samozřejmě s trochou té nadsázky. Jiné jsou ale docela slušný brak a jen opakují stokrát vyřčené filozofie a úvahy.

V každém případě byste si tedy před výběrem měli nechat poradit – ať už osobně od přítele, známého nebo třeba rodinného příslušníka, nebo někde na internetu. Vybírat totiž naslepo, by se se mohlo podobat docela slušnému kasinu, ale proč se na druhou stranu někdy neoddat náhodě.

Poradíme vám třeba i my na BookJournal.

Dnes se u nás čte opravdu hodně. Pro dobrou radu tedy určitě nebudete muset chodit zase až tak daleko.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *