Co je Goodreads a proč je vhodný pro milovníky knih

Přemýšleli jste už někdy nad tím, kolik knih bylo v moderní době vůbec napsáno? Pan Google nám na to hezky odpověděl a momentálně existuje skoro 130 miliónu knih na světě, což je neskutečné číslo. Ale jak si vybrat, kterou knihu si přečíst z takového množství knih? To už je jiný soudek. Ale s tím Vám rádi pomůžeme.

Jak tedy lehce a snadně vyhledat knihu ke čtení?

Goodreads.com patří mezi největší knižní online komunitu na světě. Je to stránka, kde nenajdete jenom recenze knížek, ale také místo, kde můžete lehce spojit s lidmi, kteří sdílí stejný zájem jako vy. Knihy.

Můžete zde také najít knihy, které Vám doporučí Vaši přátelé nebo ostatní lidé, se kterými jste v kontaktu. Je to místo, kde najdete recenze od čtenářů, kteří skutečně danou knihu četli. Vyhledané knihy potom můžete založit do složky – přečteno, momentálně čtu nebo chci si přečíst.

Tato knižní sociální síť byla založena roku 2007 a od té doby je zde více než 90 miliónů členů.

Uživatelé se také mohou připojit k jejich čtecí výzvě, která trvá po celý rok. Stačí si nastavit kolik knih byste rádi přečetli během roku a po každé přečtené knížce uvést, co jste četli a jak dlouho Vám to trvalo přečíst. Goodreads Vám automaticky uvede zda jste na dobré cestě k Vašemu cíli.

Pokud tedy ještě nemáte účet na Goodreads, měli byste si ho pravděpodobně pořídit. Nestojí nic a registrace je hotová během pár vteřin. Pomůže Vám najít nové knihy ke čtení i pro vzdělání. Tak neváhejte a připojte se k této největší čtenářské komunitě.