5 knih, které byste si měli přečíst alespoň jednou za život

Není nic lepšího, než si přečíst knížku, která vás inspiruje nebo vás naučí něco nového. Je také důležité, abyste si přečetli věci, se kterými nesouhlasíte, protože vám to pomůže zdokonalit argumenty a rozvíjet dovednosti kritického myšlení. Určitě existuje mnoho dobrých důvodů proč si přečíst knížku.

Každý z nás tuší, zda čtení je jeho oblíbená činnost nebo ne. Zda přečtete jednu knihu týdně, měsíčně nebo ročně, to už záleží zcela na Vás. Každý z nás má oblíbený žánr a toho se drží. Občas oprášit po knížce z povinné četby ze školy, a nebo si přečíst novější tvorbu z 21. století. Knih je až moc k výběru.

Právě proto Vám přinášíme 5 knih, které byste si měli přečíst alespoň jednou za život.

Jak zabít ptáčka – Harper Lee

Tento klasický americký román, který vypráví o mladé dívce jménem Scout vyrůstající v malém městečku. Její otec, Atticus Finch, je právník, který hájí černocha jménem Tom Robinson, který je obviněn ze znásilnění bílé ženy. Kniha byla vydána v roce 1960 a okamžitě se stala úspěšným trhákem. Následujícího roku byla také oceněna Pulitzerovou cenou.

Na západní frontě klid – Erich Maria Remarque

Je jeden z nejslavnějších klasických románů z počátku 20. století. Příběh se odehrává během první světové války, ve kterém mladý vojín Paul Bäumer a jeho spolužáci museli narukovat do německé armády.

1984 – George Orwell

Tento román byl napsán roku 1948, ale děj se odehrává ve fiktivní budoucnosti roku 1984 v Londýně. Hlavním hrdinou je Winston Smith, který jako jeden z mála se nebojí dát najevo svůj nesouhlas s režimem.

Malý princ – Antoine de Saint-Exupéry

Tato novela byla vydána roku 1943 a je v současnosti považována za jednu z nejznámějších pohádkových příběhů moderní světové literatury.

Právě proto Malý princ patří mezi jednu z knížek, kterou byste si měli přečíst alespoň jedenkrát za život.

Kdo chytá v žitě – Jerome David Salinger

Kniha byla vydána roku 1951 a hned se z ní stal fenomén. Je také nejčtenější knihou v 50. letech. Hlavní postavou je mladý nešťastný chlapec, kterému mu zemřel mladší bratr. Tuto knihu určitě stojí za to si také přečíst.